ТЕМА. Розділові знаки при однорідних членах речення. Тренувальні вправи.
МЕТА. Узагальнити знання про однорідні члени речення, удосконалювати уміння знаходити однорідні члени в тексті, правильно використовувати їх у писемному та усному мовленні, правильно вживати розділові знаки, пояснювати їх використання; розвивати орфографічну та пунктуаційну пильність, креативне мислення, пам'ять; виховувати свідоме ставлення до природи.
ОБЛАДНАННЯ: підручник Глазова О.П. «Українська мова» 8 клас, таблиця, картки, проектор
ТИП Урок закріплення знань, умінь, навичок
.
ХІД УРОКУ
-
ОРФОГРАФІЧНА РОЗМИНКА. САМОДИКТАНТ
Назвати правила правопису частки не з різними частинами мови, самостійно записати приклад .
-
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
-
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Любити природу – це не тільки бачити її красу, оберігати її, а й не втручатися в її закони
-
Рольова гра «Я – учитель» (учень, отримавши нормативи оцінювання, перевіряє в певного кола інших учнів виконання домашньої вправи, виставляє оцінки).
-
Робота в парах. Дати відповіді на питання, вміщені на с.178 ( Українська мова. Підручник для 8 кл. Автори: О. Глазова, Ю. Кузнєцов)
-
« 12 балів за хвилину» Клоуз-тест. (Додаток 1)
-
ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ВПРАВ
Метод «Прес»
- Як розумієте записане на дошці речення?
-
Ця ж тема розкрита у тексті « Олень проклинає» (Додаток 2) Послухайте текст. Стисло перекажіть подію, яка вплинула на оленя. Поясніть, кого і чому проклинає олень.
-
Детальніше проаналізуємо текст з щодо будови речень та пунктуації. Записати на дошці речення.
Старий олень пам'ятає, як змалку вбили його рідного брата: надбіг ворог і заколов сердешного.
ТВОРЧА РОБОТА Вільний диктант
-
Прослухати 3 абзац тексту. Передати зміст простим реченням з однорідними членами за даним початком (Усе знає старий олень…). Пояснити розділові знаки, поширеними чи непоширеними є однорідні. Перебудувати усно речення так, щоб у ньому вживалося тире.
ГРАФІЧНИЙ ДИКТАНТ
З'явилася чорна, смертоносна хмара ворогів. Наполоханий, розгублений олень виглядає вночі з лісу, а там гримить і блискає. (Наголосити на необхідності у схемі зазначити розділові знаки, сполучники)
КОНСТРУЮВАННЯ
Недавно заворушилась несамовита … сила. Пішов у … ліси та … верховини.
НАВЧАЛЬНИЙ ДИКТАНТ
Підняв величаву, горду королівську корону олень і почав кричати. Був у тім голосі плач і крик розпуки, дикий біль, молитва про помсту і проклін людському кодлу, що вдерлося у відвічну тишу пралісу. Так молився і плакав до сходу сонця король лісів і гір – олень, старий, мудрий і прекрасний ( Випереджаюче навчання: пояснити використання тире в останньому реченні).
-
ПІДСУМОК УРОКУ
-
Над якою темою працювали на уроці?
-
Робота в парах «Ти мені – я тобі»
-
Які проблеми порушені в опрацьованому тексті? Чому вчить текст?
-
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
-
Написати твір-мініатюру «Кого і чому проклинає олень», використовуючи речення з однорідними членами, або виконати вправу 286.
-
Підготуватись до самостійної тестової роботи.
|