П`ятниця
18.07.2025
19:50
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт учителя української мови та літератури Олійник Світлани Миколаївни
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [236]
тести онлайн [0]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


конспекти уроків

Групи вставних слів і словосполучень за значенням

Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям про вставні слова і словосполучення ;формувати вміння знаходити вставні слова і словосполучення в реченнях та визначити їх стилістичну роль у мовленні;виховувати почуття патріотизму ,любові ло України.

Тип уроку:урок формування практичних умінь та навичок.

Хід уроку.

І.Організаційний момент

ІІ.Повідомлення теми,мети уроку.

ІІІ.Розвиток пошукової пізнавальної діяльності учнів.

У далекому 988 році відбулася велика подія, яка мала неабиякий вплив на розвиток Київської Русі.

«Яку віру вибрати для вас, мої піддані?» - це питання не раз тривожило Володимира Великого. Посланці різних країн приїжджали, щоб запропонувати свою релігію. «Що за звістку принесли до князя?» - так, на мою думку, він з надією та нетерпінням звертався і до мусульман, і до католиків, і до православних. У напружених роздумах і переконаннях перебував правитель, зважував усі за й проти.

Зрештою, охрестив свою неосяжну державу, щоб пішли в небуття дикі язичеські поклоніння.

Переказати текст, доповнюючи його власними міркуваннями, використовуючи вставні слова.

ІV Сприймання й усвідомлення учнями навчального матеріалу.

Розповідь вчителя.

 

 

Вставне слово - це слово (або словосполучення), що входить до складу речення, але не є членом речення. Як правило, виражає ставлення мовця до висловлювання, його оцінку, дає відомості про джерело повідомлення або зв'язок з контекстом та невпевненість.

Вставні слова (словосполучення, речення) вживаються в різних стилях мови. У науковому та публіцистичному здебільшого вживаються ті з них, що вказують на порядок висловлення думки, джерело інформації, достовірність висловленого тощо.

Робота з таблицею Групи вставних конструкцій.

V.Удосконалення вмінь учнів з теми.

Учитель.

Вставні слова відіграють важливу рольу системі інших засобів структури тексту:повторів,інтонації,порядку слів,часток,вигуків,синонімів.Як і вставні слова виділяються комами слова «так» та «ні»,а також вигуки.Вони можуть вживатись і як окремі речення.

Спишіть речення, розставляючи пропущені розділові знаки. Над вставними словами скорочено надпишіть, що вони виражають чи на що вказують.
1. Того можливо не знайду я слова, щоб наш прекрасний оспівати світ (М. Рильський). 2. Мені правда не хотілося говорити про Чепура на педраді, але іншого виходу справді не було (Ю. Збанацький). 3.І я виходжу в гомін трав і припадаю до сліда, бо значить хтось мене чекав, а може й зараз вигляда (А. Малишко). 4. За східним звичаєм гості не сміють відмовлятися від дарунків, бо то була б господарям образа (Леся Українка). 5. Здавалося загримів десь на небі грім (С. Васильченко).6. Пізнати й оцінити Довженка один чоловік мабуть не в змозі (Д. Павличко). 7. Нащо бачте згадувать, що давно минуло (Т. Шевченко ). 8. Полювання як ви потім побачите потребує багато часу (Остап Вишня).
Зробіть письмовий синтаксичний розбір останнього речення.

Взаємоперевірка виконаного завдання.

Вибірковий диктант.

— Випишіть вставні слова, з’ясуйте їх види за значенням.

  1. Кажуть, мудрість приходить з роками.
  2. Даруйте на слові, але я вас не зрозумів.
  3. Коваль, здається, це сам зрозумів.
  4. На мою думку, такого наказу виконувати не слід.
  5. А подумайте, пане, може, ви в молодості когось образили?
  6. На жаль, правда твоя, бідолашна моя, люба моя Міго!
  7. Мов стародавній дуб-велетень, стояв Захар Беркут серед молодого покоління і міг тепер бачити плоди своєї довголітньої діяльності. І певно, не без радості міг він глядіти на них.
  8. Пам’ятається, один з льотчиків розповідав, що він літав над Плюєшті.

Вибірково-розподільний словниковий диктант.

— Запишіть в одну колонку звертання, а в другу — вставні слова, словосполучення, речення.

Поясніть їх правопис.

VІ.Підсумки урок Рефлексія. Оцінювання (ціннісно-смислова компетентність).

Міні-есе.

— Уявіть, що вашого однокласника не було на уроці. Коротко передайте йому зміст уроку.

Вправа «Мікрофон».

— Чи всі поставлені завдання вирішено?

— Чи вдалося вам досягти поставлених цілей?

— Для мене найцікавішим (найскладнішим) на уроці було...

VII. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання (компетентність продуктивної творчої діяльності).

Опрацювати теоретичний матеріал підручника.

Виписати з наукових текстів 7-8 речень з вставними словами.

 

Категорія: Мої статті | Додав: svitlanaolijnik1976 (18.02.2019)
Переглядів: 63 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту