П`ятниця
18.07.2025
19:37
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт учителя української мови та літератури Олійник Світлани Миколаївни
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [236]
тести онлайн [0]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


конспекти уроків

Розряди прислівників (практично)

Мета:

  • поглибити знання учнів про прислівник як самостійну незмінну частину мови, ознайомити з розрядами прислівників за значенням;
  • формувати загально пізнавальні вміння знаходити прислівники в тексті,
  • Визначати їх розряд за значенням, виховувати почуття любові до рідного краю.
  • Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції)
  • Обладнання: таблиці, комп’ютери, графопроектор.

Хід уроку
Учні з допомогою кольорів визначають свій емоційний стан.
Мотивація навчальної діяльності шляхом використання творчих завдань.
Перевірка кросвордів, які учні склали вдома.

Ціле визначення і планування
Учні записують тему уроку, звертають увагу на те, що вони знатимуть і вмітимуть, вивчивши дану тему.
Завдання: подивіться уважно на дошку, прочитайте, що ви в кінці уроку повинні знати і вміти. Оберіть кожен для себе навчальні цілі і приклейте їх стікерами до нашого дерева знань.

Опрацювання навчального матеріалу
Робота з підручником. Виконання вправи 203.
Завдання. Спишіть. Підкресліть у кожному рядку зайве слово. Поясніть свій вибір.

Робота в групах.
1 група. Тоді, іноді, взимку, туди.
2 група. Знизу, вбік, навпростець, уверх.
3 група. Весело, на зло, сумно, міцно.
Після виконання завдання кожна група зачитує свої результати.
Творче спостереження з елементами аналізу.
Завдання. Прочитати текст уголос. З’ясувати стиль і тип мовлення. Дібрати до тексту заголовок.
Виписати прислівники, визначити їх розряд за значенням і синтаксичну роль.
Метод мозкового штурму.

  • На які групи за значенням поділяються прислівники?
  • На які розряди поділяються означальні прислівники?
  • На які розряди поділяються обставинні прислівники?

Складання опорної схеми.
Завдання. Користуючись матеріалом підручника, складіть опорну схему «Розряди прислівників».

Логічний диктант.
Замінити фразеологізми близькими за значенням прислівниками з довідки. Указати на їх розряд за значенням.
 

Одна нога тут, а друга там. Ніс у ніс. До останньої нитки. Голкою ніде ткнути.
Бурмотіти під носа. На одній ноті. Знати як облупленого. На власні очі. З першого слова. Слово по слову. Як сніг на голову.
Довідка: раптово, швидко, дуже тісно, тихо, особисто, близько, поступово, відразу, дуже добре, монотонно, наскрізь.

Робота із словником.
1 група. До прислівників дібрати антоніми.
2 група. Випишіть із орфографічного словника по п’ять означальних і обставинних прислівників.
Змагання «Хто швидше» Завдання полягає в тому, що ви, почувши словосполучення з прислівником, повинні швидко поставити до нього питання і вказати його розряд за значенням.
Часу на роздуми нема. Якщо ви не знаєте, кажете слово “Далі...” Тоді відповідає наступний гравець.
Наприклад: сміється весело (Як?) – якісно-означальний

 

Вибірковий диктант.
Завдання. Виписати словосполучення з прислівниками.
Робота в групах.
1 група. Прислівник позначає ознаку дії.
2 група. Прислівник позначає ознаку предмета.
3 група. Прислівник позначає ознаку ознаки.
Надзвичайно весело, широко розстилатися, таємничо кружляючи, ніколи не забувати, зупинка на півдорозі, падіння сторчака, так далеко, зовсім інший, перекинутий догори, низько навислий.

Творча робота.
Завдання. Розглянути картину-пейзаж. Скласти твір – мініатюру, використавши прислівники із попередньої вправи

Дослідження - творче моделювання.
До поданих дієслів за зразком дібрати прислівники, різні за значенням. Скласти з ними 2 – 3 речення, ускладнені однорідними членами речення.
Зразок. Прийти – прийти швидко (спосіб дії); прийти надвечір (час дії); прийти здалеку (місце дії); прийти наперекір (мета дії).
Слухати, міркувати, жити, усміхатися, працювати.
Узагальнення.

  • « П’яте зайве»
    Прочитайте і визначте, який прислівник у кожній групі слів є зайвим.
    1. Неуважно, спокійно, чудно, уночі, пронизано.
    2. Щойно, навесні, день у день, тричі, надворі.
    3. Угору, нашвидку, далеко, ліворуч, униз.
    4. Спросоння, згарячу, по – дружньому, спересердя, знічев’я.
    - Указати на розряд за значенням прислівників, що є зайвими.

Виконання тестів на комп’ютері. Група учнів виконує тести на комп’ютері.

  • «Редактор». Прочитати текст. Розставити речення за змістом. Списати, розкриваючи дужки. Визначити синтаксичну роль і розряд за значенням ужитих у тексті прислівників.
    За столом біля вузликів я знову бачу схилене обличчя мами. Я відчиняю хатні двері, що (з)(на)двору пахнуть макухою, а з хати – хлібом і калачиками, які стоять у нас на всіх вікнах. Вона вдивляється в яке(сь) насіння і що(сь) (по)шепки говорить до нього. У мене одразу похололо (в)середині й нашорошилися вуха. А найближче до матері лежать вузлики з гарбузовим насінням. Я вже хотів було податися назад, та в цей час мати побачила мене.
    Рефлексивно – оцінювальний підсумок уроку.
    Завдання.
    1. Погляньте на дерево знань, Чи зміг кожен із вас досягти тієї мети, яку ставив перед собою.
    2. З допомогою таблиці спробуйте об’єктивно оцінити себе і членів групи.
  • завдання.
    1. Вивчити матеріал підручника
    2. Скласти вірш, використавши прислівники.
Категорія: Мої статті | Додав: svitlanaolijnik1976 (26.02.2019)
Переглядів: 31 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту