Контрольна робота №3 “Поетичні твори Лесі Українки, В. Сосюри, В. Підпалого, В. Голобородька” (тести)
Мета: навчальна: перевірити рівень засвоєння знань, рівень сформованості вмінь та навичок із вивчених тем;
розвивальна: розвивати уважність, логічне мислення;
виховна: виховувати старанність, відповідальність.
Тип уроку: контроль набутих знань та вмінь.
Обладнання: тести.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми та мети уроку
ІІІ. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи
ІV. Виконання завдань
Початковий рівень. Оберіть одну правильну відповідь на кожне з питань
по 0.5 бала):
1. У якому творі порушено проблему взаємодії митця і суспільства:
А) В. Сосюра «Васильки»;
б) Т. Шевченко «Думи мої, думи…»;
В) В. Голобородько «Наша мова»;
г) Леся Українка «Давня казка».
2. Яку поезію написано верлібром:
А) Леся Українка «Хотіла б я піснею стати»;
Б) В. Голобородько «З дитинства: дощ»;
В) В. Підпалий «Зимовий етюд»
3. До інтимної лірики належить поезія:
А) В. Сосюра «Любіть Україну!»;
б) В. Сосюра «Васильки»;
в) Леся Українка «Давня казка»;
г) В. Підпалий «Зимовий етюд».
4. За яку поезію Володимира Сосюру було піддано цькуванням:
А) «Васильки»;
Б) «Осінь»;
В) «Любіть Україну!»;
Г) «Третя рота»
5. До громадянської лірики належать поезії:
А) «Васильки»;
Б) «Осінь»;
В) «Любіть Україну!»;
Г) «Третя рота».
6.Ідея гуманізму і людяності простежується:
А) Леся Українка «Хотіла б я піснею стати»;
Б) В. Голобородько «З дитинства: дощ»;
В) В. Підпалий «Зимовий етюд»
Середній рівень (3 бали) Установіть відповідність між цитатою та назвою твору
- «Малого сліду не покину
На нашій славній Україні,
На нашій – не своїй землі»
|
А) В. Сосюра «Любіть Україну!»
|
- «Щоб геть аж під яснії зорі
Полинути співом дзвінким»
|
Б) В. Підпалий «Зимовий етюд»
|
- «У квітці й пташині, в кривеньких тинах,
У пісні у кожній, у думі»
|
В) Т. Шевченко «Мені однаково, чи буду»
|
- «Трішки туману і трішки інею,
Неба льодинку холодну –
На шлях…»
|
Г) В. Голобородько «Теплі слова»
|
- «Співаймо пісні про кохання,
Щоб не вмерло слово Дунай»
|
Д) Леся Українка «Давня казка»
|
- «Тож сидів поет в віконці,
Слухав співів, що лунали
Скрізь по полю і до нього
У хатину долітали»
|
Е) Леся Українка «Хотіла б я піснею стати»
|
Достатній рівень (по 1 балу за правильну відповідь) Продовжте речення:
1. Лірика у якій думки й переживання викликані суспільно-політичними подіями – це…
2. У поезії Володимира Сосюри «Любіть Україну!» домінують такі мотиви: …
3. Верлібр – це… .
Високий рівень (3 бали)
Проаналізуйте за вибором одну із вивчених напам’ять поезій (паспорт твору + повний ідейно-художній аналіз)
V. Підсумок уроку
VІ. Домашнє завдання підготуватися до УПЧ Володимир Малик “Черлені щити”
|