Написання прислівників окремо, разом, через дефіс.
Розвиток мовлення. Складання тексту рекламного буклета молодіжного вбрання з використання прислівників та прислівникових сполук
Мета: сприяти повторенню та поглибленню знань учнів правил написання прислівників; створити умови для складання тексту рекламного буклета молодіжного вбрання; мотивувати учнів до формування умінь і навичок щодо створення рекламного тексту; сприяти розвитку усного та писемного мовлення; вихованню толерантності у стосунках з однокласниками; сприяти вихованню відчуття стилю, смаку.
Міжпредметні компетентності: спілкування рідною мовою, спілкування іноземними мовами, математична компетентність, інформаційно-цифрова, підприємницька.
Наскрізні змістові лінії: підприємливість і фінансова грамотність.
Обладнання: роздатковий матеріал (ножиці, клей, олівці, маркери, журнали, листки А-3, фотографії), ІКТ, буклети, листівки, брошури.
Тип уроку: урок мовленнєвого розвитку
Очікувані результати: учні знають значення, морфологічні ознаки, синтаксичну роль прислівників; складають речення й мікротексти з прислівниками; цінують такі риси,як «вірність малій батьківщині»; учні зможуть оцінювати рівень власних навчальних досягнень з мови, прагнутимуть поглибити мовні знання.
Хід уроку
І Етап орієнтації
Створення сприятливого мікроклімату в класі. Привітання учнів.
- Давайте поглянемо, яка ж погода за вікном, незважаючи на те, що вже весна? Опишіть одним словом, використовуючи прислівники.
- Я вам бажаю, щоб, не дивлячись на погоду, у нас на уроці було весело, затишно, привітно.
ІІ Етап покладання мети та оголошення теми уроку
- Ми вже з вами багато вивчили про прислівник. Дізналися, в чому його особливість, мали можливість порівняти з іншими частинами мови. А сьогодні здобуті знання спробуємо застосувати на уроці. Як на мене, він для нас буде трішки незвичайним. Під час цього уроку ми спробуємо поєднати з вами знання з мови, з інформатики, образотворчого мистецтва і навіть знання, що стосуються нашого з вами життя, а саме, поговоримо про рекламу.
- Тему уроку ви вже записали. А тепер скажіть, які ж ваші цілі,очікування?
(Сьогодні я очікую від уроку…
Я хочу навчитися…
Я хочу повторити…
Я хочу спробувати…)
- Мотивація навчальної діяльності – ваші цілі я почула, і щоб їх досягнути, нам потрібно буде гарно попрацювати. Свої знання та роботу ви будете оцінювати за допомогою карток( ПОЯСНИТИ).
- Отже, починаємо працювати. І спочатку за допомогою «Акровправи» спробуємо з’ясувати, як ви будете працювати. Доберіть прислівники, які б відповідали на питання «Як?» та починалися з таких літер, які є початковими у слові БУКЛЕТ. (за кожен прислівник 0,25 б)
- Підрахуйте свої бали та виставте їх в 1 колонку.
- Скажіть, а чи будуть нам потрібні знання, вміння, навички, здобуті на цьому уроці?
- Чи актуальною є наша тема уроку?
ІІІ Етап проектування
Тему записали, цілі визначили. А тепер давайте з’ясуємо, що ж будемо робити на уроці, щоб досягти мети.
- Повторити написання прислівників.
- З’ясувати, що таке буклет, як його створювати.
- З’ясувати, якою повинна бути реклама.
- Написати текст рекламного буклета, та створити буклет.
IV Етап організації навчальної діяльності
- Актуалізація опорних знань.
Словниковий диктант з ключем. Записати прислівники, пояснити їх написання.
Всього-на –всього, сонно, емоційно, від усюди, не до вподоби, аніяк, шалено, на вибір, хтозна-скільки, раз у раз, утричі, кінець кінцем, анітрохи, хоч-не хоч.
(За правильно написанні слова – 0, 25 б+ 3,5б)
Поясніть вивчені орфограми в словах. Підкресліть перші літери, а в прислівниковій сполуці на вибір – 4 літеру, у вас вийде початок речення.
«Все в наших руках, тому їх не можна опускати» Коко Шанель.
- Представлення теми.
- Хто ж така Коко Шанель?
- Подивіться на її фото. Як вона виглядала? Чи є нам чого у неї повчитися?
- Сьогодні й ми спробуємо себе відчути частково творцями: рекламодавцями або законодавцями моди.
- Отже, нам потрібно скласти текст рекламного буклета молодіжного вбрання, тому спочатку з’ясуємо, що ж таке буклет?
- На столі лежать різні види реклам. Підійдіть і візьміть той, який ви вважаєте є буклетом.
- А тепер побачимо, хто ж був правий.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ «БУКЛЕТ»
- Підійміть руку,хто вибрав правильно буклет. З цим завдання впоралися.
- А тепер скажіть, що ж таке реклама? (Реклама – спеціальна інформація, що розповсюджується у будь-якій формі з метою прямого чи опосередкованого одержання прибутку. Реклама впливає на свідомість людини, тому без знання психології реклама не може бути ефективною).
- Чи завжди реклама буває ефективною,вдалою?
- Що потрібно, щоб реклама не відштовхувала, а привертала увагу?
- Робота з редагуванням та складанням речень.
ПЕРЕГЛЯД ВІДЕО 8 Березня.
-Як ви ставитеся до такої реклами? Чи потрібно вживати суржик,щоб привабити клієнта?
РОБОТА за варіантами.
1 в. – відредагувати речення.
Ти сьогодні кльово вдітий (Ти сьогодні гарно одягнутий)
Я знаю,де є афігенно модні шмотки. (Я знаю де є шалено модний одяг)
Будемо отпадно смотрється у цьому присіді. (Будемо прекрасно(неповторно) виглядати у цьому вбранні)
Ти виглядаєш стрьомно. (Ти одягнутий недоречно. Ти виглядаєш смішно).
2 в. Складіть речення, використовуючи опорні слова та сполуки слів.
Гарно, зі смаком, стильно, до вподоби, сучасно, на вибір, молодіжно, до речі.
(За кожне правильно відредаговане слово в реченні або за кожне використане слово в реченні ви отримуєте 0,5 б = 4 б)
- Створення буклета.
-А тепер спробуємо з’ясувати, які є стилі одягу. До вашої уваги пропоную презентацію. Одні стилі будуть вам знайомі, інші, можливо, ні.
(СТИЛІ ОДЯГУ)
- А тепер об’єднайтеся в групи. Кожна буде мати свій кейс з певним завданням. Отже, розпочинаємо роботу над буклетом та текстом реклами.
- Робота на ноутбуці. Буклет «Одяг на нестандартні свята (Хелловін)»
- Колаж «Шкільний одяг»
- Колаж «Одяг-треш»
- Колаж «Вечірній одяг»
- Колаж «Джинсовий одяг».
Завдання: створити буклет, використовуючи додатковий матеріал, написати текст реклами одягу, використовуючи прислівники та прислівникові сполуки. По завершенню роботи проставте в табличку бали.
Представлення роботи – відгук
V Підсумковий етап.
Рефлексія.
- Чи все нам вдалося? Чи досягли ви поставлених цілей?
- Як ви розумієте слова Коко Шанель, що все в наших руках?
Я дізнався(лася)…
Я навчився(лася)…
Я зрозумів(ла)…
Найбільший мій успіх…
Найбільше труднощів я відчув(ла)…
Найбільше мені сподобалося…
Свою роботу на уроці я оцінюю…
Оцінювання.
Домашнє завдання.
Повторити вивчене про прислівник. Виконати тестові завдання. Принести улюблену книгу.
Акровправа (0,25 б)=1,5
|
Словниковий диктант (0,25 б)=3,5 б
|
Редагування речень або складання речень (0,5 б)=4 б
|
Робота з буклетом
|
Складання реклами-1,5 б
|
Вирізання, наклеювання (0, 5б)
|
Представлення (1б)
|
|