П`ятниця
18.07.2025
08:53
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт учителя української мови та літератури Олійник Світлани Миколаївни
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [236]
тести онлайн [0]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


конспекти уроків

РМ. № 17. Усний порівняльний опис двох рослин за ілюстрацією



Мета:вчити дітей порівнювати предмети за їх спільними та відмінними ознаками, вживати в описі

прикметники, порівняння, слова в переносному значенні;розвивати мовну пам’ять, мовлення

школярів, спостережливість;розширити знання учнів про дерева, їх цінність та значення в природі;

виховувати почуття прекрасного та бережливе ставлення до оточуючого середовища.

Обладнання:малюнки дуба і берези.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу. .

2. Повідомлення теми уроку.

2.1.Робота над загадками.

1) Стрімко вибігли на гору

дві подружки білокорі.

Дощик їм полоще кіски.

Звуть подружок цих... (Берізки)

2) Відгадайте, як звать наш дім,

Все про нього розповім.

Гарне дерево, міцне.

А на гілочках крилатих

Буде жолудів багато. (Дуб)

- Що ви знаєте про ці дерева?

- Де вони ростуть?

- Яку користь приносять людям?

2.2.Інформація членів довідкового бюро:

1 учень: Цікаве і цінне дерево дуб. А щоб виростити його, не завжди вистачить віку навіть

одного покоління людей. Тільки на 25 – 30 – му році життя він дає перші жолуді.

В Україні в селі Верхня Хортиця на Дніпрі росте 800 – літній дуб, під яким запорізькі

козаки писали листа турецькому султанові. А найстарішим вважається дуб з

литовського поселення, якому 2тис. років. Дуби досягають 40м.

2 учень: Березу природа наділила красивою корою білого кольору. Але її люблять не лише за

красу, головна цінність берези – деревина. Міцна, красива. З неї виготовляють дорогі вироби

(меблі, шкатулки). Спалюючи березову деревину, отримують активоване вугілля, яке добре

вбирає шкідливі речовини.

2.3.Гра „Впізнай за ознакою ”

Міцний, як...

Струнка, як...

Хто на зиму листя не скидає?

Хто тонке та довге гілля додолу спускає?

2.4.Робота над твором.

На дошці, поділеній на дві частини, записані слова.

 


Береза


Дуб


Стовбур


стрункий, білокорий, тонкий


Стовбур


міцний, сильний, товстий


Кора


потріскана, зверху


Кора


коричнева, з візерунком


Крона


гладенька


Крона


розкішна, розложиста


Гілля


довге, тонке, опущене додолу


Гілля


широке, крислате, високо підноситься до сонця


Листя


світло-зелене, серцевидне, дрібне


Листя


темно-зелене, різьблене, рясне


Цвіт


сережки


Цвіт


сережки


Плід


насіння


Плід


жолудь


Лікарська рослина


Лікарська рослина


3.Складання речень за зразком.

Відмінне: Стовбур
у берези стрункий, тонкий, білокорий, а в дуба – міцний, сильний, товстий.

Спільне: Береза і дуб цвітуть сережками.


    1. Повторення про будову тексту.


-Як пишеться кожна частина тексту?

-Як би ви почали свій твір?

- Дуб і береза – найпоширеніші листяні дерева на Україні.

- А якою буде кінцівка?

-Дуб і береза - красиві та цінні дерева.

- Мені подобаються ці дерева.

-Я хотів би бути сильним і міцним, як дуб.

-Я хотіла би бути стрункою, неначе берізка.



4. Складання основної частини твору в групах, презентація його

членами груп.

5. Самостійна робота учнів

6.Перевірка виконаної роботи

7. Зачитування 2-3 робіт

7. Підсумок уроку.

 

Категорія: Мої статті | Додав: svitlanaolijnik1976 (26.05.2019)
Переглядів: 129 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту