Субота
19.07.2025
12:55
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт учителя української мови та літератури Олійник Світлани Миколаївни
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [236]
тести онлайн [0]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


конспекти уроків

Контрольна робота №1. «Повторення вивченого. Синтаксис. Пунктуація». (Тестування).

Мета: перевірити теоретичні знання та практичні вміння та навички учнів з теми; розвивати вміння учнів виконувати тестові завдання, працювати самостійно; виховувати любов до мови, зацікавлення результатами власної праці.

Тип уроку: перевірка знань та навичок учнів.

Обладнання: тестові завдання

Хід уроку

І. Етап орієнтації.

ІІ. Етап цілепокладання.

Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів.

ІІІ. Етап проектування..

1. Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань.

2. Проведення інструктажу щодо їх виконання.

3. Виконання роботи за варіантами.

ІV. Етап організації виконання плану

1.Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань.

Кожне завдання – 1 бал.

Загальна оцінка – від 1 до 12 балів.

2.Проведення інструктажу щодо їх виконання.

  • Уважно прочитати завдання.
  • Записати № завдання.
  • Проаналізувати відповіді на завдання.
  • Знайти правильний варіант.
  • Під відповідним номером вказати відповідь цифрою.

3. Виконання тестових завдань.

І варіант

  1. Синтаксис вивчає:

А. Частини мови.

Б. Способи об’єднання слів у словосполученні й реченні, будову

словосполучень і речень, особливості їхнього вживання.

В. Правила вживання розділових знаків у реченні й тексті.

Г. Способи творення слів.

  1. Граматичний зв’язок між словами у словосполученні здійснюється за допомогою:

А. Змістового зв’язку.

Б. Закінчення й дієслова бути.

В. Закінчення й частки.

Г. Закінчення або закінчення та прийменника.

  1. Речення, у яких граматична основа складається з двох головних членів, є:

А. Неповними.

Б. Односкладними.

В. Складними.

Г. Двоскладними.

  1. До складу словосполучення належать:

А. Поєднання іменників або займенників із прийменниками.

Б. Слова, які виступають у реченні головними членами.

В. Однорідні члени речення.

Г. Головне й залежне слово.

  1. Укажіть двоскладне речення:

А. Так називали омріяну райську країну.

Б. Підкажи найлагідніше слово.

В. Учителя і дерево пізнають із плодів.

Г. Грамотний читає і рядки, і між рядками.

  1. Відшукайте просте речення :

А. Вже ллється злива листя золотого, і в синю далеч лебеді летять.

Б. Тече Дніпро безмежно, безкінечно.

В. Коли наступить тиша вечорова, у серце тихим спокоєм війне.

Г. Пильнуйте свої думки – вони стають словами !

  1. Виділіть прикметникові словосполучення:

А. Троє учнів, шостий зліва, семеро дівчаток.

Б. План евакуації, обсяг матеріалу, краса природи.

В. Далеко за обрієм, дуже голосно, глибоко в морі.

Г. Щасливий від думки, охоплений радістю, здатний виробити.

  1. Правильно побудовано словосполучення:

А. Вважати необхідним, вибачте мене, два брата.

Б. З біллю в серці, одружитися на дівчині, доглядати за хворим.

В. Знущатися з менших, запобігати помилкам, доглядати хворого.

Г. Вичавлювати сік, учбовий план, приймати участь.

  1. Відшукайте рядок, що містить словосполучення:

А. Вкрита садками, попід горою, ховалась далеко.

Б. Теплий вечір, ліс живий, сміялась дзвінко.

В. Біля моря, теревені правити, розпухлі щічки.

Г. Щедра весна, колір неба, написана пером.

  1. Із поданого речення випишіть усі словосполучення:

Одяг запорозьких козаків на початку їхнього історичного існування був

надто простим.

11. До поданих словосполучень доберіть синонімічні:

  • Слід вовка –
  • Вода з гір –

12. Граматична помилка допущена в реченні:

А. Моя доповідь стала змістовнішою, гортаючи довідкову літературу.

Б. Гортаючи довідкову літературу, я готував змістовну доповідь.

В. Я готував змістовну доповідь, гортаючи довідкову літературу.

Г. Моя доповідь стала змістовнішою, бо я використав довідкову літературу.

ІІ варіант

  1. Особливості будови та функціонування словосполучень і речень вивчає:

А. Стилістика.

Б. Фонетика.

В. Морфологія.

Г. Синтаксис.

  1. Словосполучення відрізняється від речення тим, що:

А. Воно не є самостійною одиницею мовного спілкування.

Б. Воно є самостійною одиницею спілкування.

В. Воно не є будівельним матеріалом для речень.

Г. Йому характерне інтонаційне оформлення.

3. Речення, у яких граматична основа складається із одного головного члена,

називаються:

А. Неповними.

Б. Двоскладними.

В. Односкладними.

Г. Непоширеними.

  1. За метою висловлювання речення поділяються на:

А. Розповідні, питальні, окличні.

Б. Емоційно забарвлені та емоційно окличні.

В. Питальні, окличні, називні.

Г. Розповідні, питальні, спонукальні.

  1. Укажіть двоскладне речення:

А. Ліс видається величезним чорним чудовиськом.

Б. Навкруги нас танцюють і співають.

В. Дитині хотілося одержати подарунок.

Г. Текст набрали на комп’ютері.

  1. Простим є речення:

А. Було, мабуть, гарно: вночі випав сніг.

Б. Світло хлюпнуло по верхівках дерев, замиготіло, застрибало по кущах.

В. Ліс іще дрімає, а з синім небом уже щось діється.

Г. Не доля вирішує – людина творить свою долю.

  1. Виділіть іменникові словосполучення:

А. Постійний зв’язок, високе дерево, падає сніг.

Б. Щаслива мить, зошит учня, спів птаха.

В. Високий будинок, подарунок долі, читати твір.

Г. Співати голосно, міцна дружба, сумлінно виконувати.

  1. Неправильно побудовано словосполучення:

А. Відчинити двері.

Б. Не підводячи підсумки.

В. Наполягати на своєму.

Г. Залежно від віку.

  1. Відшукайте рядок, що містить словосполучення:

А. Сніг падає, коло двору, пекти раки.

Б. Спокійно говорити, він іде, рішуче відповідати.

В. Затамувати подих, жовтий колір, чудовий день.

Г. Солодкий час,гнути кирпу, літній день.

10. Із поданого речення випишіть усі словосполучення:

Обабіч дороги в золотих полумисках соняшників бенкетували бджоли.

11. До поданих словосполучень доберіть синонімічні:

  • Зошит батька –
  • Ласка матері –

12. Потребує редагування словосполучення:

А. Провідний спеціаліст.

Б. Копіювальна машина.

В. Колишній офіцер.

Г. Оточуюче середовище.

ІV. Контрольно-оціночний етап

Домашнє завдання: повторити вивчений матеріал з теми «Словосполучення та речення».

 

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: svitlanaolijnik1976 (10.01.2019)
Переглядів: 91 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту